Zdrowie

  • 20 marca 2022
  • wyświetleń: 2774

Centrum Wspierania Zdrowia: stawianie baniek i plazmoterapia

Artykuł sponsorowany:

Terapia bańkami ogniowymi i plazmoterapia - to niektóre z zabiegów, jakie wykonuje Centrum Wspierania Zdrowia Lotos z Pszczyny. Na jakie dolegliwości są skuteczne?

terapia bańkami ogniowymi
Terapia bańkami ogniowymi · fot. Centrum Wspierania Zdrowia LOTOS


W pszczyńskim Centrum Wspierania Zdrowia Lotos oferujemy terapię usuwania pasożytów, terapię oczyszczania nerek, wątroby, płuc, jelit, limfy, układu krążenia, kości. Pomagamy uzupełnić niedobory. Przeprowadzamy terapię ziołami, łóżkiem Ceragem, lampą Rifea, cyklami Healy, dźwiękiem i dietą. Pomagamy klientom w odnajdywaniu przyczyn ich problemów zdrowotnych i znajdujemy skuteczne terapie prowadzące do odzyskania szeroko pojętego zdrowia. Poznajcie szerzej dwie z metod jakie stosujemy - terapię bańkami ogniowymi oraz plazmoterapię.

Terapia bańkami ogniowymi i nie tylko



Terapia bańkami jest powszechnie znana przynajmniej ze słyszenia. Ale wiedza na ten temat jest bardzo zawężona. Nasze przekonanie jest takie, że bańkami można leczyć przeziębienia. Nic bardziej mylnego. Mamy bardzo różne rodzaje baniek, dzięki czemu możemy je stosować w różnych miejscach i przy różnych dolegliwościach.

terapia bańkami ogniowymi
Terapia bańkami ogniowymi · fot. Centrum Wspierania Zdrowia LOTOS


W przypadku segmentalnej metody stawiania baniek wykorzystujemy wiedzę o strefach Heda występujących na naszym ciele, które powiązane są z pniami nerwowymi, wychodzącymi spomiędzy kręgów. Działanie baniek w tym przypadku stymuluje również nasz układ nerwowy do reakcji.

Kolejna metoda to przestrajanie organizmu. ten proces wyjaśniono w książce "Sztuka stawiania baniek" autorstwa Hedwiga Piotrowskiego-Manza.

"Działanie przestrajające tych zabiegów polega na tym, że krew, znalazłszy się poza naczyniem krwionośnym, jest w częściach miękkich i przestrzeniach międzytkankowych traktowana przez ustrój jako ciało obce i działa bodźcowo na organizm, który usilnie stara się jej pozbyć. Zanim wynaczyniona krew zostanie zaabsorbowana, jej składniki muszą ulec wcześniej rozpadowi. Zachodzące reakcje uruchamiają w organizmie szereg zjawisk, jak choćby wzrost liczby przeciwciał, co z kolei powoduje ogólną mobilizację sił obronnych. Substancje powstałe z rozpadu składników krwi pobudzają tworzenie nowych krwinek i powodują wzrost enzymów proteolitycznych uczestniczących w przezwyciężaniu procesów zapalnych. Równocześnie uwalniają się też substancje pobudzające wegetatywny układ nerwowy, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a więc wzmożenie ukrwienia. Zwiększona czynność gruczołowa wpływa na obfitsze wydzielanie z organizmu szkodliwych substancji m.in. za pośrednictwem potu. W ten sposób organizm uruchamia mechanizmy samouzdrawiające".

terapia bańkami ogniowymi
Terapia bańkami ogniowymi · fot. Centrum Wspierania Zdrowia LOTOS


Jest jeszcze jedna metoda stawiania baniek - na stopach w punktach wykorzystywanych w refleksoterapii. Do tego celu służą specjalne bańki małych rozmiarów z wąskim brzegiem. Można też stawiać bańki w okolicach stawów, gdzie wykorzystując mechanizm przestrajania organizmu, powodujemy uzdrowienie.

Bańkami można również robić masaż - po zassaniu bańki przeciągamy ją kilkakrotnie, aż zobaczymy wynaczynienie.

Jest też wariant baniek z pompką z nakładkami magnetycznymi, dzięki którym oprócz wynaczynienia mamy efekt magnetoterapii w konkretnym punkcie maridiamowym, gdyż nakładka magnetyczna jest wyposażona w element metalowy ostro zakończony, który uciska w punkt meridiamowy.

Bańki ogniowe można również stawiać w odpowiednich punktach meridiamowych, dzięki czemu uzyskujemy dodatkowo bodźcowanie tych punktów.

Są też bańki bambusowe, które gotuje się w ziołach. Dzięki temu dodatkowo w miejscu przystawienia bańki wykorzystujemy działanie terapeutyczne ziół.

Jak widać terapia bankami ma bardzo szerokie zastosowanie i w dzisiejszych czasach, kiedy antybiotyki wielokrotnie zawodzą, budowanie swojej odporności tą metodą wydaje się wręcz koniecznością.

Plazmoterapia przy boreliozie, bólach, alergiach czy zakażeniach wirusami



Generator plazmowy
Generator plazmowy · fot. Centrum Wspierania Zdrowia LOTOS


Plazmoterapia jest metodą terapii naturalnej, służącą do likwidacji patogenów, a także do terapii wielu schorzeń przewlekłych o podłożu zakażenia różnego rodzaju patogenami.

Do wykonania zabiegów jest wykorzystywany generator plazmowy Rife’a, który emituje falę plazmową. Jest on stosowany na szeroką skalę w USA, Kanadzie, Czechach, Słowacji i innych krajach, gdzie działają także ośrodki badawcze tej metody.

Plazmoterapia zalecana szczególnie w przypadkach takich, jak:

  • borelioza wraz z koinfekcjami,
  • zakażenie pasożytami, m.in. owsikami, lamblie, glista, węgorek jelitowy, przywry wątrobowe, jelitowe, tasiemce,
  • zakażenie gronkowcem złocistym, E-coli, helicobacter pylori, samonellą, chlamydią, candida albicans,
  • zakażenie wirusami: Cosaxie, Epstain-Barr, brodawki, opryszczka,
  • alergia, astma,
  • ból gardła, zęba, zapalenie zatok, angina, grypa, kaszel, przeziębienie, katar,
  • cellulit, trądzik,
  • toksoplazmoza,
  • wrzody żołądka, zapalenie wątroby, dróg moczowych.


W terapii boreliozy plazmoterapia generatorem plazmowym daje lepsze efekty niż tradycyjne leczenie farmakologiczne. Dla osób korzystających z plazmoterapii zalecane jest równoczesne korzystanie z zabiegów oczyszczających połączonych z fitoterapią.

W odróżnieniu do bardzo popularnych w Polsce zabiegów prądowych typu Zapper lub metodą Mora, generator plazmowy Rife’a ma nieporównywalnie większą skuteczność, ponieważ nie ma oporowości i dociera do każdej komórki w naszym ciele, nawet tam, gdzie prąd nie może, miedzy innymi (mózg, jelito cienkie, kości, szpik kostny, wnętrza narządów, gałka oczna). Zabiegi są bezpieczne, bezbolesne i bezinwazyjne, przeprowadzane na certyfikowanym urządzeniu.

Praca generatora plazmowego opiera się na zjawisku rezonansu. Energia rezonansowa może być wypromieniowana w postaci fali radiowych lub magnetycznych, co jest szeroko wykorzystywane m.in. w medycynie w procesie obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI - Magnetic Resonance Imaging).

Główną część urządzenia stanowi lampa wypełniona mieszaniną gazów szlachetnych. W trakcie pracy jest ona pobudzana do świecenia podobnie jak reklamowe neony. Napięcie przyłożone do elektrod po obu końcach lampy przyspiesza cząstki gazu, które uderzając o siebie, są źródłem energii. Energia ta zostaje wypromieniowana w postaci kilku fal: świetlnej, radiowej, cieplnej oraz fali wykorzystywanej w terapii - w uproszczeniu nazwanej falą plazmatyczną. Fala plazmatyczna jest w stanie swobodnie przenikać przez ciało człowieka, przedmioty, a nawet zbrojone ołowiem ściany. Właściwością tej fali jest przyłączanie się do składników komórek i rezonowanie z nimi. Doktor Rife udowodnił, że komórka jest w stanie przyjąć określoną energię rezonansową. Jeżeli energia będzie zbyt duża, doprowadzi ona do deformacji komórki i jej zniszczenia.

Obecnie mamy możliwość skonstruowania indywidualnego programu terapeutycznego dla danej osoby na generatorze plazmowym, który zawiera tylko te patogeny, które zostaną wykryte u tej osoby. Służy temu celowi biofeedback- proces wyboru częstotliwości diagnozujących się u klienta. Generator plazmowy, wysyłając zadane częstotliwości dotyczące danego patogena, wybiera tylko te które diagnozują się u pacjenta i w ten sposób powstaje program personalny dla danego klienta i dla wybranego patogenu. Dzięki takiemu programowi personalnemu terapia jest o wiele skuteczniejsza.

Zapraszamy do korzystania z naszego wsparcia w drodze ku zdrowiu!

Centrum Wspierania Zdrowia Lotos




Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 18.00.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum Wspierania Zdrowia Lotos" podaj

Centrum Wspierania Zdrowia Lotos

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum Wspierania Zdrowia Lotos" podaj