• 5 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 4437

Sukces GKS-u Pniówek. Drużyna zagra w 1/32 Pucharu Polski!

We wtorek, 4 sierpnia Górniczy Klub Sportowy Pniówek 74 zdobył Puchar Polski Śląskiego Związku Piłki Nożnej! W finale Pniówek pokonał rezerwy Rakowa Częstochowa. Zwycięstwo to jest przepustką do rozgrywek na szczeblu centralnym!

Sukces GKS-u Pniówek. Drużyna zagra w 1/32 Pucharu Polski! · fot. GKS Pniówek 74

W pierwszej połowie pawłowiczan na prowadzenie wyprowadził Wojciech Caniboł, który wykorzystał jedenastkę podyktowaną po faulu na Damianie Zajączkowskim. Na początku drugiej połowy za sprawą tej samej dwójki zawodników wynik kształtował się już na poziomie 0:2. "Zając" asystował, a "Cani" wbił piłkę do siatki. Gospodarze odpowiedzieli kontaktowym trafieniem Przemysława Oziębały, ale ostatnie słowo należało do Kamila Glenca, który ustalił wynik spotkania - 3:1.

Piłkarzy z Pawłowic czeka teraz 1/32 Pucharu Polski sezonu 2020/2021. W niej GKS Pniówek 74 Pawłowice zagra z Sokołem Ostróda, a mecz rozegrany zostanie w Pawłowicach.