Najnowsze

  • 31 lipca 2020
  • wyświetleń: 1639

Nauka języka angielskiego w Polsce - jak się do tego zabrać?

Materiał partnera:

Jeszcze nie tak dawno posługiwanie się językiem angielskim było zarezerwowane wyłącznie dla nielicznych, którzy realizowali swoją karierę na arenie międzynarodowej. Dzisiaj taka umiejętność jest podstawą i każdy z nas musi, przynajmniej w jakiś sposób, posługiwać się językiem obcym. Jednak jak się do tego zabrać? Podręczniki do angielskiego, kursy, filmy, wyjazdy? Powszechnie panuje przekonanie, że najlepszym sposobem na naukę jest zagraniczny wyjazd. W końcu wtedy żyjemy danym językiem, kulturą i musimy się w tym jakoś odnaleźć. Jednak nie ukrywajmy, nie każdy może sobie na taką przygodę pozwolić. Jak więc skutecznie nauczyć się angielskiego, nie wyjeżdżając z kraju? Mamy na to kilka sposobów!

Nauka języka angielskiego w Polsce - jak się do tego zabrać?


Podręczniki do angielskiego



Nie sposób tematu nauki języka angielskiego nie zacząć od poruszenia kwestii podręczników. Książki powszechnie kojarzą się ze zdobywaniem wiedzy, więc w tym wypadku inaczej nie jest. Dobre repetytoria pozwolą nam opanować cały, niezbędny materiał. Wszystko jest opisane i poukładane tak, aby było to czytelne i zrozumiałe. Podręczniki do angielskiego to dobry sposób na opanowanie zarówno gramatyki, jak i słownictwa. Są kluczowe szczególnie podczas przygotowywania się do egzaminów językowych. Im więcej wykonamy ćwiczeń, tym lepiej.

Filmy i seriale po angielsku



Czy nie byłoby cudownie, gdyby można było połączyć przyjemne z pożytecznym i uczyć się języka podczas dobrej zabawy? Podręczniki do angielskiego to nie wszystko, uczyć możemy się w każdym momencie i formie. Tym razem proponujemy skorzystanie z anglojęzycznych filmów i seriali. Możemy postawić na oryginalną wersję lub gdy nie czujemy się zbyt pewnie uzupełnić ją angielskimi napisami. Początki mogą być trudne, ale z czasem będzie coraz lepiej. Pamiętajmy, żeby zaczynać od filmów z prostą fabułą i słownictwem, bo inaczej nic nie rozumiejąc szybko się zniechęciłam. A nie o to w tym wszystkim chodzi!

Książki i czasopisma



Każdy pisarz posługuje się językiem właściwym dla danego kraju. Używa porównań, metafor, odwołań do kultury. Kiedy czytamy daną książkę czy tekst w gazecie w tłumaczeniu jego wydźwięk może być zupełnie inny. Warto więc sięgnąć po oryginalne wydania i samodzielnie odkryć ich magię. Znajdźmy interesującą książkę po angielsku lub sięgnijmy po pozycję, którą już czytaliśmy w tłumaczeniu, ale było to jakiś czas temu i nie do końca pamiętamy całą fabułę. Czytanie to nie tylko podręczniki do angielskiego.

Social media i aplikacje



Nasza codzienność opiera się na korzystaniu z telefonu i komputera. Wykorzystajmy to! Używamy aplikacji, social mediów, oglądamy filmiki na YouTube oraz czytamy portale plotkarskie. Róbmy to w języku angielskim! Wystarczy, że w ustawieniach telefonu zmienimy język polski na angielski lub skonfigurujemy cały telefon. Na początku może być to dziwne, ale szybko się do tego przyzwyczaimy. Mówi się, że social media kradną nam czas, więc zamieńmy to na coś pożytecznego. To bardzo prosta metoda, przynosząca świetne rezultaty.